Error: Contact form not found.

Error: Contact form not found.

Error: Contact form not found.

Error: Contact form not found.

Error: Contact form not found.

Забронювати

Які пам'ятки Львова відвідати і що подивитися? Дізнатися історію міста за 2 дні. Куди сходити з дітьми в центрі. Приїхати до Львова на Різдво.

Оригінальні і єдині в своєму роді пам’ятки Львова – це особливе явище не тільки у вітчизняній, а й у світовій культурі та мистецтві. Тут переплітаються досягнення східної і західної культур, а також автентичне українське народне мистецтво.

Неповторність міста виражається в різноманітності культурних традицій, присутності стилів різних епох від XIII до XX століття, в числі яких ренесанс, романізм, готичний стиль, бароко, рококо, класика і ампір. Туристична карта Львова з визначними пам’ятками вкрай велика, в чому ви особисто переконаєтеся після нашої статті.

Головні пам’ятки Львова

Львів – один з найбагатших міст України за кількістю і значущістю історичних, архітектурних і культурних пам’яток: їх налічується понад 2 тисячі. В кінці 20 століття ЮНЕСКО вніс Місто в списки національної загальноосвітньої спадщини.

Пам’ятки Львова: що подивитися? Це питання хвилює не тільки пересічного туриста, а й корінних жителів міста, які хочуть відкрити для себе щось нове. Подивитися справді є на що, адже прямо поруч з новобудовами і торговими центрами сусідять стародавні башти і залишки кріпосних стін.

Споруди давньо-російського періоду (церква Св. Миколая і храм Іоанна Хрестителя) є сусідами з шедеврами львівської ренесансної архітектури – комплексом Успенської церкви і ансамблем Площі Ринку. Ви побачите аркову готику Латинського собору, пишне бароко собору Святого Юра і всесвітньо відомий Львівський оперний театр.

Топ пам’яток Львова – церкви, храми, костели

Топ пам'яток Львова

Однією з найстаріших будівель з каменю у Львові, не рахуючи залишків стін Високого Замку, є храм Св. Миколая. Перші згадки про неї зустрічаються в літописах 1292 року. Церква мала маленькі вхідні двері і вікна, а також товсті стіни, що дозволяло використовувати її для оборони. Нинішній вигляд будівлі зберігся з XVII століття.

Неподалік розташовується церква Іоанна Хрестителя, який був побудований в 1260. Кілька разів будівлю руйнували і відновлювали, а в 1886 році перебудували в романському стилі. Обидві святині зводилися в давньоруському стилі з впливом візантійського зодчества.

На початку 14 століття німецька громада міста звела собор Марії Сніжної, який сьогодні називається храмом Матері Божій Неустанної Помочі. У наші дні цей храм вважається найдавнішим львівським костелом. Його зовнішній вигляд залишається незмінним після реставрації в кінці 19 століття.

Храм і монастирська територія собору Св. Онуфрія ведуть своє літочислення з княжих часів, займаючи важливе місце в історії української культури. Окрасою храму є унікальний іконостас. Саме в цьому монастирі в 16 столітті Іван Федоров відкрив друкарню і опублікував першу в Україні книгу «Апостол». Тут же друкар і був похований.

Історичні місця Львова: військові пам’ятки

Історичні місця Львова

Історичні місця Львова, фото яких знайомі багатьом мешканцям України та Європи, досить численні. З оборонних споруд старого міста можна ознайомитися з залишками стін Королівського та Міського арсеналів, а також відвідати Порохову вежу. Саме камені з перших міських арсеналів використовувалися при будівництві цієї вежі в середині 16 століття.

Порохова вежа входила в систему фортифікацій і розташовувалася на валу за другим кільцем стін. У воєнний час вона ставала фортецею для захисту міста зі сходу, в ній зберігали порох і провіант. У мирний час вежа використовувалася як перевалочна база для товарів, що перевозяться через Львів.

Високий Замок, збудований на Княжій горі, до наших днів не зберігся, але свого часу він був справжнім «сторожем» Львова. Фортеця почали розбирати ще в 18 столітті в зв’язку з непотрібністю такої оборонної споруди.

Високий замок – це «туристична» назва, основної будівлі тут уже давно немає, зберігся лише його фундамент. Для туристів тут відкритий оглядовий майданчик, з якого можна насолодитися мальовничими пейзажами, а в гарну погоду навіть побачити Карпати.

Найцікавіший об’єкт для відвідування туристами – Бернардинський монастир бенедиктинок, закладений в кінці 16 століття. Розташований поза міськими стінами, костел з монастирем був окремим оборонним комплексом міста.

Історичні місця Львова – центр

центр львова

Різноманітна історія Львова пам’ятки і пам’ятники включає в різних районах міста, при цьому розвиток завжди починався з центру до периферії. Пам’ятки Львова в центрі міста потребують особливої ​​уваги кожного туриста.

Надзвичайно цікаве місце – Площа Ринок займає особливе місце в архітектурі Львова. Ця площа має правильну квадратну форму, з усіх боків її різнорідні за часом і стилем будинку. У них практично повсюдно збереглися прикраси в готичному стилі 15-16 століть.

Саме з цієї площі починається більшість туристичних маршрутів по Львову. Тут на площі можна побачити Палаццо Бандінеллі, де була відкрита перша в місті пошта, а також палац Корнякта, який в кінці XVII століття перейшов у власність польського короля Яна II Собеського. Популярні тури «пам’ятки Львова за 2 дня» в обов’язковому порядку включають в себе Площа ринок.

В наші дні тут розташований знаходиться Львівський історичний музей, де в італійському подвір’ї і в королівських залах проходять концерти старовинної і класичної музики. Які пам’ятки є у Львові ще на цій площі?

На Площі Ринок знаходиться знаменита аптека-музей, яка працює безперервно понад 250 років. Аптека-музей у Львові – унікальна історична пам’ятка. Вона була відкрита в 1795 році, після чого працювала щодня, не закриваючись навіть під час військового часу і облог.

площа ринок у львові

 

Центр площі вінчає Львівська ратуша, яка протягом століть кілька разів перебудовувалася. Першу ратушу заклав ще в XIV столітті князь Владислав Опольський, після чого вона кілька разів горіла. Особливістю будови була стара вежа з годинником, висота якої становила 58 метрів.

Сучасного вигляду ратуша набула в середині XIX століття. Під час революції 1848 року ратуша знову згоріла, а вежа зі старим годинником впали. Її знову відбудували і оснастили оглядовим майданчиком, куди можна піднятися по гвинтових сходах і насолодитися видами старого Львова.

ратуша у львові

Унікальною прикрасою площі є скульптури на її кутах, які з’явилися на площі двісті років тому. Це чотири ампірних фонтанів початку XIX століття з фігурами персонажів античної міфології – Нептуна, Діани, Адоніса та Амфітріди.

Інші пам’ятки Львова

В середині 14 століття поруч з площею почали будівництво Кафедрального (Латинського) собору. Його будівництво тривало майже 100 років, і сьогодні ця будова в суворому готичному вигляді вражає туристів своїми монументальними і величними формами.

До 14 століття також відносять і ще два пам’ятники архітектури – церква Св. Юра, яка до нашого часу не збереглася, і Вірменський собор. Храм будувався за зразком вірменських святинь, але на ньому відбилися впливу романо-готичної архітектури Західної Європи.

До наших днів в монастирському подвір’ї збереглася чудова галерея з орнаментованими колонами і рідкісні твори кам’яної різьби того часу. У дворі розташована колона, на якій споруджена фігура Св. Христофора.

В ансамбль входять церква, будівля колишнього жіночого монастиря та палац архієпископів. Масивні кам’яні стіни товщиною 140 см виконані з колотого каменю, ззовні і зсередини вони облицьовані кам’яними плитами. Конструкція купола храму унікальна – він спирається на ребра, виконані у вигляді глиняних глечиків.

Пам’ятки міста Львова-епоха Ренесансу та Бароко

Пам'ятки міста Львова-епоха Ренесансу та Бароко

Починаючи з середини XVI століття, в усі сфери життя Львова проникають тенденції культури Ренесансу. Гордістю міста став побудований на Руській вулиці ренесансний ансамбль Успенської церкви з трьох пам’ятників:

  • храм Успіння Богородиці;
  • каплиця Трьох Святих;
  • дзвіниця Корнякта.

Вежа Корнякта висотою 66 метрів вважається найкрасивішою дзвіницею Львова. Один з її дзвонів – «Кирило» має діаметр 200 см і вага близько 4000 кілограм. Комплекс Успенської церкви – одне з найвідоміших будівель епохи Відродження.

З 30-х років XVII століття і до другої половини XVIII століття у львівській архітектурі переважає стиль «бароко». Першою спорудою в цьому стилі став костел єзуїтів (1610-1630 роки). Це одна з найбільших культових споруд у Львові.

В цей час збудовано кам’яний костел Магдалини – яскрава пам’ятка раннього львівського бароко XVII століття. Зараз в костелі знаходиться концертний зал камерної та органної музики. Поблизу костелу Магдалини побудований костел Св. Лазаря. Позбавлений декоративних прикрас, він схожий, скоріше, на фортецю, ніж на храм.

Ансамбль Собору Св. Юра або Кафедральний собор збудований з візантійським стилем в 18 столітті. У комплекс входить собор, дзвіниця, палати митрополитів. Він унікальний за своїми архітектурними та декоративними властивостями.

Дуже красива тераса біля храму, який вважається головною святинею Української греко-католицької церкви і основна резиденція її митрополитів. У митрополичих палатах храму під час свого візиту гостював Папа Римський Іоанн Павло II в 2001 році.

Топ пам’яток Львова – пізній стиль

Топ пам'яток Львова - пізній стиль

Приблизно з 80-х років 18 століття і майже до середини 19 століття, міська архітектура розвивається в руслі класицизму, який стає переважаючим в Європі. Згодом завершенням класицизму став стиль ампір, який прикрашає фасади багатьох будинків на старих вуличках міста.

Основними визначними пам’ятками в цьому стилі є будинок Наукової бібліотеки, львівський Природничий музей, нову будівлю Ратуші, а також Палац Потоцьких. Також до нього відноситься Національний львівський український драматичний театр.

Львівський Оперний театр побудований поруч з руслом річки Полтви. Ця споруда, в якому поєднуються різні стилі архітектури європейських країн. Будівля театру є пишним зразком ренесансу і бароко стилю, воно насичене скульптурами і живописом.

Фасад прикрашений фігурами-алегоріями, що символізують комедійний і трагедійний напрямок. Фронтон вінчають три крилаті мідні скульптури: в центрі – «Слава» з пальмовою гілкою, з лівого боку розташований «Геній драм і комедій», з правої «Музичний Геній». Внутрішнє оздоблення включає мармурові стіни і підлоги, золото, розпис і скульптурні композиції.

Пам’ятки Львова для дітей – куди сходити з дитиною

Львів – чудове місце, в якому можна чудово провести час всією родиною, включаючи самих маленьких дітей. Якщо вас цікавлять пам’ятки Львова (куди піти з дитиною), перш за все, варто відзначити безліч тематичних кафе і музей шоколаду, які припадуть до смаку маленьким ласунам.

майстерня шоколаду

Пам’ятки Львова взимку – це, безумовно, Площа ринок, на якій організовується ковзанка і святковий ярмарок. Безліч атракціонів і розваг для всіх вікових груп гарантують гарний настрій.

Зоопарк Лімпопо знаходиться в передмісті Львова, проте дістатися до нього можна дуже швидко. У будь-який час року ваші діти можуть побачити звірів і птахів з усіх континентів, взяти участь в годуванні і різних конкурсах.

Ляльковий театр Львова чекає своїх глядачів кожен день, пропонуючи спектаклі на будь-який смак. Хлопцям буде цікаво відвідати Музей Арсенал, в якому зібрані зразки озброєнь, починаючи з моменту утворення міста.

Пам’ятки Львова 2021 або чому варто поїхати до Львова в будь-який час року?

Історико-архітектурні пам’ятники і ТОП пам’яток Львова – це дійсно унікальні в своєму роді культурні шедеври. Незважаючи на те, що до багатьох з них «доклали руку» західні зодчі, кожен з яких привніс щось нове, в більшості своїй ці пам’ятки залишаються саме «львівськими».

Пам'ятки Львова 2021

Ви можете намагатися знайти аналогічні стилі в архітектурі Європи, однак навряд чи ця спроба буде мати успіх. На Західній Україні в цілому і у Львові зокрема, зодчество завжди знаходилося на недосяжному для багатьох рівні.

З кожним роком Львів зростає, виходить за свої околиці, піднімається в небо багатоповерховими будинками. Будуючи нове, тут хочуть зберегти те краще, що залишили минулі століття і минулі покоління. Це, перш за все, архітектурні пам’ятники, художні досягнення людського генія, які надають місту неповторну  унікальність і красу.